Central European Advisory Group
cz / en / ger / fr / it / esp / rus / 中文

JUDr. Gabriela Vendlová, Ph.D.

JUDr. Gabriela Vendlová, Ph.D.

JUDr. Gabriela Vendlová se specializuje na právo duševního vlastnictví, se zaměřením na právní otázky informačních technologií. Gabriela řeší ochranu práv k duševnímu vlastnictví pro velké korporace i start-up společnosti. Má dlouholeté zkušenosti ve vyjednávání smluv týkajících národních i mezinárodních fúzí a akvizic v oblasti ICT, převodů technologií, řešení sporů v oblasti duševního vlastnictví a zajištění formální ochrany patentů, ochranných známek a dalších předmětů duševního vlastnictví.

JUDr. Vendlová má zkušenosti v oblasti fúzí a akvizic, jak na národní tak mezinárodní úrovní, se zvláštním zaměřením na prodej/koupi obchodního podílu v ICT firmách.

Gabriela vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (1992). Poté absolvovala roční intership program WREI, kde působila jako právní asistentka kongresmana J. P. Morana (D) v Kongresu USA. V průběhu své právní praxe působila Gabriela v právní kanceláři Altheimer & Gray, Baker & McKenzie a CMS Cameron McKenna, pět let jako vedoucí oddělení duševního vlastnictví (Baker & McKenzie) a  jeden a půl roku jako vedoucí oddělení komerčního práva (CMS Cameron McKenna).